Diş Beyazlatma Zararlı Mı?

Diş Beyazlatma Zararlı Mı?

Diş Beyazlatma Zararlı Mı?

Diş Beyazlatma İşlemi Zararlı Mıdır?

Diş beyazlatma işlemi uygulamalarının dişlere herhangi bir zarar verip vermediği konusunda birçok bilimsel araştırma yapılmıştır. Bu amaç ile kullanılan jel bilinmeyen bir ürün olmamalıdır. Daha önce piyasada yeteri kadar denenmemiş olması hasta ve diş hekimi için sorunlar yaratabilir.

Her durumda diş hekiminiz size hangi amaç ile hangi uygulamayı yapmayı planladığı konusunda yeterli bilgi vermelidir. Klinikte en güvenli kullanılan malzeme uzun süredir kullanıldığı ve herhangi bir soruna rastlanmadığı için bilinen markalardır. Türkiye’de Polo Office, Polo home, Opalescence Boost, Beyond gibi diş beyazlatma ürünleri uzun süredir kullanılmaktadır.

Diş beyazlatma az da olsa dişlerde bir hassasiyete yol açabilir. Özellikle soğuk su içerken diş hassasiyeti bir hafta kadar sizi rahatsız edebilir. Böyle durumlarda diş hekiminize bilgi vermelisiniz. Hiçbir işlem yapılmadığında bile 7 -10 gün aralığında hassasiyet kendiliğinden geçecektir. Bu süre zarfında işleme ara vermeniz gerekmektedir. Diş mineniz zarar görmez. Bilinen ve tahmin edilenin tam aksine diş minesinin işlem yapıldıktan sonra güçlendiğini gösteren bilimsel çalışmalar vardır. Kliniğimizde 10 yılı aşkın süredir uyguladığımız diş beyazlatma işlemi hastalarımızı son derece mutlu etmektedir. Hiçbir olumsuz yan etkisini de tespit etmedik bugüne kadar. Güven ile diş beyazlatma işlemini yaptırabilirsiniz. Bu demek değildir ki her kişiye rahatlıkla uygulanabilir. Ancak bizim muayenemiz sonrasında güvenli bulduğumuz ve ihtiyacı olan hastalar için her şeye değer bir işlemdir.